Knihovník - správce depozitáře

Kariéra s.r.o. (Praha 1)

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
- odbor Pedagogická knihovna J. A. Komenského

přijme pracovníka/pracovnici na pozici

KNIHOVNÍK – SPRÁVCE DEPOZITÁŘE

Náplň práce:

- stanovování způsobů a podmínek správy depozitářů, určování podmínek ukládání, ochrany a manipulace se sbírkami
- zajišťování činností preventivní ochrany před nepříznivými vlivy prostředí v depozitářích PK
- distribuce, zakládání knih a celková údržba knihovního fondu ve skladu v Praze a mimopražském depozitáři
- monitoring klimatu v depozitářích
- knihovnické a bibliografické, referenční a informační služby ve specializované knihovně

Požadujeme:

- dobré komunikační a organizační schopnosti, flexibilitu,
- pečlivost, spolehlivost, systematičnost
- práce s PC na velmi dobré úrovni (Microsoft Office)
- znalost SW Verbis výhodou
- řidičské oprávnění sk. B
- praxe výhodou

Vzdělání:

- VOŠ, bakalářský nebo magisterský studijním programu zaměřeném na informační studia a knihovnictví, archivnictví

Nabízíme:

- příjemné pracovní prostředí a kolektiv ve specializované knihovně s celostátní působností
- pracoviště v centru Prahy
- příspěvek na stravování
- dovolená 5 týdnů

Smluvní vztah:
- pracovní úvazek 20 hodin týdně, výhledově možnost rozšíření
- mzdové zařazení dle vzdělání a praxe podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. v platném znění (10.TT)
- předpokládaný nástup 1.4.2024

Strukturovaný životopis, vč. fotografie, s kontaktními údaji zasílejte na níže uvedené e-mailové adresy nejpozději do 23.2.2024.
Kontakt: Ing. Martina Šenkárčinová, senkarcinova@npmk.cz
v kopii: Bc. Edita Vaníčková Makosová, vanickova@npmk.cz

nebo na adresu muzea:
Národní pedagogické muzeum a knihovna J.A. Komenského
personální oddělení
Valdštejnská 20
118 00 Praha 1

Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu životopisných dat adresovaných společnosti Kariéra, s.r.o. dáváte souhlas pro zpracování těchto dat (ukládání, úprava, vyhledávání, třídění, kombinování, likvidace a poskytování třetím osobám) v souladu se zákonem §12 a §21 č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů za účelem získání zaměstnání u klientů společnosti Kariéra, s.r.o., a to do 31.12.2024. Souhlas bude automaticky prodloužen o další kalendářní období, pokud nebude písemnou formou odvolán. Osobní údaje budou poskytnuty třetím osobám vždy po předchozí dohodě.

Termín nástupu do zaměstnání: ihned

Obor: Vzdělávání a školství

Obor: Státní a veřejná správa

Obor: Kultura, umění a tvůrčí práce

Umístění: Česká republika, Praha

Místo výkonu práce: Praha 1

Typ pracovního poměru:

  • Plný úvazek

Požadované vzdělání:

  • Vyšší odborné
  • Bakalářské
  • Vysokoškolské / univerzitní